Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Biały Bór

Biały Bór

Biały Bór

Miasto Biały Bór położone jest w południowo-wschodniej części byłego województwa koszalińskiego, 200 km od zachodniej granicy kraju, 80 km od wybrzeża morskiego.Biały Bór jest ważnym ośrodkiem jeździeckim o znaczeniu europejskim. Słynie z koni przede wszystkim za sprawą Stada Ogierów Skarbu Państwa - dużego kompleksu...

stworzonego na podobieństwo posiadłości szlacheckich sprzed kilku wieków. Na terenie gminy jest także kilka stadnin prywatnych, oferujących kompleksowe usługi. Wszystkiego co z końmi związane, nauczyć się można w miejscowym Technikum Hodowli Koni.

Duża ilość jezior i lasów (prawie 50% powierzchni zielonej) to raj dla miłośników wodnych rozrywek, wędkarzy, zbieraczy runa leśnego, myśliwych i rowerzystów. Zwolenników kajakarstwa wyczynowego zainteresują dużej rangi regaty, a wioślarzy amatorów - spływy kajakowe. Dostępna jest także pełnowymiarowa hala sportowa dla profesjonalistów, kort tenisowy i stadion piłkarski.

Baza gastronomiczna i noclegowa o różnych standardach, powinna trafić w gusta (i kieszenie) tak przeciętnego Kowalskiego, jak i bardziej zamożnych klientów. W jednym z pensjonatów nieoficjalnie gościł Prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski. Bywają tutaj także inni oficjele i znani aktorzy, którzy szukają odpoczynku od codziennego zgiełku. Ze względu na wspaniałe plenery, kręcono w Białym Borze filmy, m.in. "Pana Wołodyjowskiego" J. Hoffmana. Miejscowy, niezwykle oryginalny ukraiński zespół tańca ludowego "Witrohon" występował także w "Ogniem i mieczem".

Przez teren gminy przebiega unikalna sieć kilkudziesięciu poniemieckich bunkrów, zwana "Wałem Pomorskim". W mieście zachowała się także jedyna w Polsce ulica Armii Czerwonej (oraz istniejący do dziś pomnik tejże Armii). Znajdują się 2 najwyższe wzniesienia województwa Zachodniopomorskiego. Naturalne - Góra Rozwaliny (241 m n.p.m.), oraz sztuczne - blisko 250 metrowy nasyp piaskowy, powstały po wyrobisku kruszywa mineralnego. Z jego szczytu rozciąga się wspaniały widok - przy dobrej pogodzie widoczne są światła, odległego o prawie 60 km Koszalina.

Ośrodek Wypoczynkowy i Camping Biały Bór

78-425 Biały Bór, ul. Sądowa 30
tel. 94 373 92 00
http://owbialybor.pl