Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów zaprasza na wczasy nad morzem, noclegi, w Dziwnowie są liczne pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne. Dziwnów to udany wypoczynek i wakacje.

Miejscowość nadmorska atrakcyjnie położona na Mierzei Dziwnowskiej między Morzem Bałtyckim a rzeką Dziwną Mierzeja Dziwnowska oddziela od wód Bałtyku północną część Zalewu Kamieńskiego tzw. Zatokę Wrzosowską. Północny brzeg mierzei to piękna plaża.

Wczasowicze lubiący spacery mają do dyspozycji lasy sosnowe, parki oraz promenadę spacerowo-widokową ciągnącą się grzbietem piaszczystych wydm. Z oznakowanych szlaków pieszych i rowerowych mogą korzystać turyści, którzy chcą organizować dłuższe wycieczki piesze lub wypady rowerowe.

Plaża strzeżona z jasnym, drobnym piaskiem oddzielona od miasta pasmem wydm. Zainteresowanie wypoczywających wzbudzają stojące tu kutry rybackie. Dzieci latem na plaży mają do dyspozycji dmuchane konstrukcje do skakania i zjeżdżalnię wodną. Na zachodnim krańcu plaży, przy ujściu Dziwny znajdują się dwa falochrony zbudowane w końcu XIX w. Jest to dobre miejsce do wędkowania.

Domki Letniskowe Astoria

72-420 Dziwnów, ul. Kaprala Koniecznego 5
tel. 798 16-17-16
http://www.astoria-dziwnow.pl