Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz (gmina Rewal) to wciąż i dynamicznie rozwijająca się malownicza miejscowość turystyczna. Jej atrakcyjny turystycznie charakter buduje wysoki brzeg klifowy.

Tą nadmorską miejscowość szczególnie umiłowali sobie miłośnicy paralotniarstwa - są tutaj bowiem doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

Kolejne, atrakcyjnie wizualnie miejsce to ok. 800-set metrowy odcinek, gdzie widoku na morze nie zasłaniają żadne drzewa ani budynki. Dla tego niesamowitego widoku naprawdę warto to miejsce odwiedzić. W tym widoku zachodu słońca oraz bryzy morskiej o wschodzie zakochał się już niejeden turysta.

Przy ulicy Klifowej znajdują się słynne ruiny XV wiecznego kościoła, stojącego na skarpie. Jeszcze sto lat temu kościół można było oglądać w całej okazałości. Dziś morze pozostawiło tylko jedną ścianę. Legenda mówi, że nawet ona w końcu zniknie z powierzchni ziemi. Ołtarz z tego zabytku możemy obejrzeć w neogotyckim kościele przy ul. Pałacowej.

W Trzęsaczu przebiega również 15 południk długości geograficznej wschodniej wyznaczającej czas środkowoeuropejski.

W XII wieku Trzęsacz prawdopodobnie jeszcze nie istniał. Po raz pierwszy nazwa miejscowości pojawia się w łacińskim dokumencie z 29 października 1331 roku. Trzęsacz był wówczas bogata wsią z kościołem parafialnym.

Willa Kliper

72-344 Trzęsacz, ul. Łąkowa 3
tel./fax 91 386 25 84
http://www.nad-morzem.com.pl