Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to urokliwa miejscowość wypoczynkowa nad morzem na Wybrzeżu Rewalskim, położona pomiędzy morzem, a rezerwatem jeziora Liwia Łuża - ostoją dzikiego ptactwa wędrownego.

Wczasy w Pogorzelicy urzekają swoim charakterem, szczególnie ciągnące się kilometrami stuletnie lasy sosnowe i szerokie piaszczyste plaże.

Pogorzelica otrzymała w 2008 roku(jako jedna z 3 plaż w Polsce) Błękitną Flagę - wyróżnienie przyznawane przez FEE (Foundation of Environmental Education) najczystszym i najbezpieczniejszym plażom na świecie.

Atrakcje w okolicy:

  • Latarnia morska w Niechorzu

Jedną z największych atrakcji jest uznawana za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu latarnia morska w Niechorzu. Usytuowana na klifowym brzegu prawie 150-letnia, wpisana do rejestru zabytków budowla, mierzy 45m wysokości, a z dostępnego dla turystów tarasu rozciąga się niezapomniany widok na okolicę - Niechorze, Pogorzelicę, Rewal, jezioro Liwia Łuża i morze.

  • Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

W samym centrum Niechorza, w stylowej willi z lat 30-tych XX w., znajduje się niewielkie, ale bardzo interesujące Muzeum Rybołówstwa. Oprócz stałej ekspozycji, muzeum organizuje liczne wystawy okresowe.

  • Ciuchcia - Retro - Ekspres (rok budowy 1896)

Kolejka wąskotorowa to odrestaurowane parowozy i wagony specjalnie przystosowane do jazdy turystycznej. Trasa ciuchci ma 55 km długości z Pogorzelicy do Gryfic. Kursuje w sezonie letnim z prędkością 25 km/godz i najwięcej turystów przewozi z Pogorzelicy przez Niechorze i Rewal do Trzęsacza.

  • Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Ruiny murowanego gotyckiego kościoła, który wzniesiono w XIV w. 1800 metrów od morskiego brzegu, są zabytkiem na skalę europejską. Przez stulecia morze coraz bardziej zbliżało się do kościoła i dziś stoi na urwisku już tylko południowa ściana świątyni.

Ośrodek Wczasowo-Sanatoryjny Stoczniowiec

72-351 Pogorzelica, ul. Teligi 1
tel. 78 403 12 69
http://www.ows-stoczniowiec.pl