Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Sianów

Sianów

Sianów, miasto w północno-zachodniej Polski, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sianów. Położone na Równinie Słupskiej nad strugą Polnicą, ok. 5 km od Koszalina, z którym graniczy administracyjnie.

Jest ośrodkiem usługowym z drobnym przemysłem spożywczym. To przepiękny region położony pośród rezerwatów przyrody oraz w niedalekiej odległości od Morza Bałtyckiego. Sianów jest wolny od wielkiego przemysłu, charakteryzują go przepiękne okolice, czyste powietrze i bogate przyrodniczo zakątki.

Dla wszystkich chcących odpoczywać aktywnie, poznawać nowe regiony, kulturę i tradycję do zaoferowania mamy szlaki piesze i rowerowe, spływy kajakowe, jazdę konną, wioski tematyczne, windsurfing. Swoje tajemnice odkryją przed Państwem dawne dworki wkomponowane w parki krajobrazowe. Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w licznych imprezach organizowanych co roku, m.in. Dni Ziemi Sianowskiej (czerwiec), Międzynarodowy Plener Malarski (lipiec) czy Jarmark Hobbitów (sierpień).