Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Kołobrzeg

Kołobrzeg

Kołobrzeg

Kołobrzeg zaprasza na wczasy nad morzem, noclegi, w Kołobrzegu są liczne pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne. Kołobrzeg to udany wypoczynek i wakacje.

Kołobrzeg to 50-tysięczne, prężnie rozwijające się miasto - uzdrowisko, leżące przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku, to morski port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny. Od dawna przyciąga tysiące turystów krajowych i zagranicznych jakością wód kąpieliska morskiego, krystalicznie czystym powietrzem, urokiem plaż, klimatem i zielenią.

W lecznictwie stosuje się nie tylko zabiegi solankowe, lecz także wprowadzono borowinę, której złoża zalegają okoliczne łąki. Mikroklimat, źródła solankowe, borowina, plaża ze złotym piaskiem, duże nasłonecznienie, aerozol unoszący się w pobliżu nadmorskiego brzegu, wszystko to zadecydowało, iż Kołobrzeg zdobył uznanie najznakomitszego uzdrowiska nad Bałtykiem.

Obecnie leczy się tutaj schorzenia dróg oddechowych, krążenia i narządów ruchu, układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii (głównie cukrzycy), a u dzieci schorzenia dróg oddechowych, w tym astmę oskrzelową, zaburzenia endokrynologiczne (otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy) oraz alergiczne schorzenia skóry. Miasto posiada dwa nowoczesne Zakłady Przyrodolecznicze, pokłady solanki i borowiny. We własnym zakresie produkuje wodę mineralną "Perłę Bałtyku" , która ma wiele wartości zdrowotnych, była kilkakrotnie nagradzana.

Pałac Budzistowo

78-100 Kołobrzeg, Budzistowo, ul. Pałacowa 19
tel. 094 354 72 12
http://www.palacbudzistowo.tp1.pl

Dworek Familijny

78-100 Kołobrzeg, ul. Perłowa 54
tel. kom. 604 208 956
http://www.dworekfamilijny.ta.pl

Centrum Zdrowia i Relaksu Verano

78-100 Kołobrzeg, ul. Sikorskiego 8
tel. 94 355 30 00
http://www.verano.kolobrzeg.pl/

Interferie w Kołobrzegu (Chalkozyn)

78-100 Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 1
tel. 94 35 476 10 do 17
http://www.interferie.pl