Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Dąbki

Dąbki

Dąbki zaprasza na wczasy nad morzem, noclegi, w Dąbkach są liczne pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne. Dąbki to udany wypoczynek i wakacje.

UzdrowiskoDąbki położone jest w centralnej części Pobrzeża Słowińskiego. Wybrzeże morskie w okolicy Dąbek jest płaskie, ma szeroką piaszczystą plażą, otoczoną pasmem nadmorskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną.

W południowej części miejscowości znajduje się jezioro Bukowo o powierzchni 18 km2. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się przepiękna sześciokilometrowa promenada leśna.

Dąbki położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością rozległego jeziora Bukowo.

Utworzenie uzdrowiska w Dąbkach, w miejscu tak spokojnym i wolnym od zanieczyszczeń, w obliczu nasilającej się liczby chorób układu oddechowego i alergii (zwłaszcza u dzieci).

W sanatoriach w Dąbkach leczone są m.in. choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, schorzenia reumatyczne w okresie podostrym i przewlekłym, choroby przewodu pokarmowego, nerwice, moczenie nocne.

(Urząd Gminy Darłowo)

Interferie w Dąbkach (Argentyt)

76-156 Dąbki, ul. Wydmowa 17
tel. 94 314 81 34
http://www.interferie.pl

Ośrodek Wypoczynkowy Sunset

86-156 Dąbki, Bobolin
ul. Nadmorska 2
tel. 94 314 20 65
http://www.sunset.tp2.pl