Strona główna / Czytelnia / Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto mieć?

Sezon wyjazdów zagranicznych tak naprawdę trwa cały rok. Niektórzy chcąc uciec przed chłodem i szarością decydują się na wyjazd do ciepłych, egzotycznych krajów, inni natomiast są fanami zimowego szaleństwa w pokrytych śniegiem Alpach. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na aktywne formy wypoczynku, takie jak: jazda na nartach czy nurkowanie.

Historia Bożego Narodzenia

Trudno jest ustalić, od kiedy chrześcijanie świętowali tę Uroczystość. Najwcześniejsze informacje pochodzą z tzw. Depositio Martyrum datowanego na rok 354, a zredagowanego ok. 20 lat wcześniej (335-336).

Jak ubrać się na stok?

Wybieramy się pierwszy raz w życiu na narty. Wypożyczyliśmy lub kupiliśmy narty, wiązania i buty. Ale jak siebie ubrać na stok? W jaki sposób zabezpieczyć się przed przemoknięciem lub przemarznięciem? Trzeba się zaopatrzyć w profesjonalny strój.

Skarby hotelowej alkowy

Z hotelowego pokoju prawie się nie ruszali. Wpadli tylko na weekend. Gdy niedziela się kończyła, zapłacili, grzecznie się pożegnali i zniknęli. Pokój zostawili niemal posprzątany.

Zmiana czasu na letni

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O drugiej nad ranem przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę - na trzecią.

Bezpieczne dziecko na wakacjach

„Nasze dzieci mają prawo do wypoczynku. W wakacje mają więcej czasu, ale oznacza to, że i my musimy więcej swojego czasu im teraz poświęcać – mówi Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. – To również ich prawo, a nasz obowiązek”.

Hotel nie ma prawa zatrzymać dowodu osobistego

Hotele nie mają prawa brać w zastaw dowodów osobistych klientów - sygnalizuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Poradnik "Bezpieczna woda"

Jak zachowywać się nad wodą, jak pomóc osobie, które uległa poparzeniu słonecznemu, z jakich kąpielisk można korzystać - m.in. takie informacje znalazły się w poradniku "Bezpieczna woda", który zamieszczono na stronie MSWiA.

Mini przewodnik dla początkującego golfisty

Początek wiosny to doskonały moment, by odwiedzić pole golfowe. Zielona trawa i świeże powietrze zachęcają do spacerów oraz umiarkowanego wysiłku. Przed pierwszą wizytą dobrze jest jednak poznać kilka golfowych zasad.

Tatry: w góry tylko z przewodnikiem

Tradycyjnie przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie wyjeżdżają na zielone szkoły. Wiele grup młodzieży szkolnej w drugiej połowie maja przybyło także w Tatry. Władze TPN przypominają, że każdą wycieczkę w Tatry musi prowadzić licencjonowany przewodnik.