Strona główna / Czytelnia / Warto wiedzieć / Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto mieć?

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto mieć?

ubezpieczenia turystyczne

fot. Archiwum SIGNAL IDUNA

Sezon wyjazdów zagranicznych tak naprawdę trwa cały rok. Niektórzy chcąc uciec przed chłodem i szarością decydują się na wyjazd do ciepłych, egzotycznych krajów, inni natomiast są fanami zimowego szaleństwa w pokrytych śniegiem Alpach. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na aktywne formy wypoczynku, takie jak: jazda na nartach czy nurkowanie.

Aby nasz wypoczynek przebiegł w sposób bezpieczny i spokojny nie możemy zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym. Oczywiście takim, które spełnia nasze oczekiwania oraz jest dostosowane do naszych potrzeb oraz planów wakacyjnych.

Dlaczego warto mieć polisę?

  • ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pełne poczucie bezpieczeństwa podróżujących
  • polisa turystyczna zapewnia organizację pomocy w przypadku choroby lub wypadku
  • ubezpieczyciel organizuje kompleksowy proces leczenia
  • ubezpieczenie turystyczne jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów
  • posiadacz polisy nie musi angażować własnych środków finansowych, aby uzyskać pomoc

Signal Iduna, zapewnia najwyższe standardy ochrony dla podróżujących. Aby osoba udająca się na urlop czuła się w pełni bezpieczna, ma do dyspozycji całodobową centralę alarmową, gdzie specjalnie przeszkoleni pracownicy udzielają kompetentnych porad oraz w razie potrzeby przejmą bezpośrednią opiekę poszkodowanym. Signal Iduna organizuje pełną opiekę nad klientem: wizytę u lekarza, hospitalizację lub ewentualny transport do kraju. Ubezpieczyciel oferuje także swoim klientom opiekę i pomoc podczas ich pobytu za granicą - tzw. ASSISTANCE.

Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, Signal Iduna wprowadziła system informatyczny e-travel, dzięki któremu kupno polisy jest jeszcze prostsze i pozbawione zbędnych formalności. System e-travel to zintegrowane rozwiązanie do sprzedaży ubezpieczeń turystycznych przeznaczone dla biur turystycznych oraz serwisów online, które oferują użytkownikom zagraniczne wycieczki, przeloty i zakwaterowanie. Wdrożenie systemu e–travel umożliwia rozwój internetowych kanałów dystrybucji ubezpieczeń za pośrednictwem portali internetowych oraz usprawnia pracę biur podróży.

Obecnie biura podróży oferują swoim klientom wyjazdy do najodleglejszych zakątków świata przez cały rok. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie - osoby spragnione słońca mogą zdecydować się na wyjazd do ciepłych, egzotycznych krajów, natomiast dla fanów nart przygotowane są atrakcyjne wyjazdy zapewniające zimowe szaleństwo. Aby wypoczynek był w pełni bezpieczny zawsze należy pamiętać o polisie turystycznej, dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwań.

Zobacz: ubezpieczenie online

(TurystycznaPolska.pl)