Strona główna / Noclegi / wielkopolskie / Trzciel-Odbudowa

Trzciel-Odbudowa

Trzciel-Odbudowa - wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie nowotomyskim, w gminie Miedzichowo.

Rozproszona wieś pod Trzcielem, położona 3,5 km na południowy zachód od Miedzichowa. Punkt centralny to przydrożna kapliczka.

Turystyka Największym bogactwem Trzciela są jeziora i lasy.

Rzeka Obra z jeziorami zajmuje 4% powierzchni gminy, a lasy aż 47%. Każdy kto żegluje, uprawia windsurfing albo lubi wyprawy kajakowe znajduje tu wymarzone dla siebie miejsce.

Szlak wodny na Obrze jest dostępny dla wszystkich bez względu na umiejętności wioślarskie. Kajak można zwodować już w Zbąszyniu (na południe od Trzciela). Po drodze można się zatrzymać nad jeziorem Lutol, a następnego dnia dobić do Trzciela, zwiedzić miasto i zrobić zakupy na dalszą wyprawę.

Cały szlak do ujścia Obry koło Skwierzyny ma razem z jeziorami ponad sto kilometrów. Jezioro Wielkie przez które prowadzi szlak, objęte jest ochroną rezerwatową , ale zorganizowane grupy kajakarzy mogą je przepływać bez dobijania do brzegu od 15 czerwca do 1 marca. Trzy połączone jeziora: Wielkie, Konin i Rybojadło mają razem 299 ha. Trzcielskie jeziora i Obra z prawie wszystkimi gatunkami ryb są celem wypraw wędkarzy z całej Polski.