Strona główna / Noclegi / wielkopolskie / Giewartów

Giewartów

Giewartów

fot. pensjonat-giewartow.com

Giewartów, ze względu na swe położenie nad brzegiem Jeziora Powidzkiego, jest popularnym ośrodkiem wczasowym dla plażowiczów, żeglarzy oraz miłośników nurkowania. Na terenie parku położonego w centrum wsi rośnie okazały dąb Sokół, pochodzący (według tablicy informacyjnej znajdującej się przy drzewie) z XIII wieku.

Okolica to miejsce przenikania się tradycji z nowoczesnością. Czyste powietrze, krystaliczna woda jeziora i sporo lasów oraz pól. To wszystko w jednym miejscu.
Gmina Powidz jest atrakcyjnie położona między największymi jeziorami w Wielkopolsce. Wraz z okolicznymi gminami Wielkopolski, wchodzi w skład Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Jezioro Powidzkie, położone w niedalekiej odległości od jednych z najważniejszych traktów komunikacyjnych Polski, stanowi jeden z najbardziej dziewiczych zakątków centralnej Wielkopolski.

Świetne położenie oraz komunikacja (bliskość autostrady A2 i drogi krajowej nr 92) sprawiają, że Giewartów to doskonałe miejsce na weekendowy relaks oraz dłuższy pobyt.

(pensjonat-giewartow.com)

Dom Wypoczynkowy "Pod Strzechą"

62-402 Giewartów, ul. Grota Roweckiego 155
tel/fax +48 63 276 60 18
http://www.pensjonat-giewartow.com