Strona główna / Noclegi / zachodniopomorskie / Mielno - Unieście

Mielno - Unieście

Mielno Unieście

Mielno, stolica gminy, leży 12 km od Koszalina. Przez Mielno wiedzie szereg ścieżek rowerowych w tym przez Mielenko do Chłopów i Sarbinowa wyznaczonym szlakiem turystycznym przez przywydmowy las iglasto – liściasty. Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana plaża, wokół której znajdują się kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe.

Wzdłuż plaży można spacerować promenadą spacerową. Bezpieczny zjazd z niej umożliwia łatwiejszy dostęp do plaży osobom z wózkami oraz niepełnosprawnym. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości.

Na przystani żeglarskiej KM „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Stąd stateczkiem wycieczkowym „Mila” można wyruszyć w rejs po jeziorze.

W Mielnie na turystów czeka wiele atrakcji – dla odważnych i żądnych przygód, skoki na bangy, dla dzieci wesołe miasteczko i uliczne zwierzyńce, w których można z bliska podziwiać słonia czy wielbłąda, a dla każdego – jazda konna. Znajdują się tu liczne, doskonale wyposażone ośrodki wczasowe i rehabilitacyjne.

Ośrodek Wczasowy"Irena" Sp. C.

Irena i Bolesław Skwarczyńscy
76-032 Mielno, ul. Kościelna 10
tel. kom. 609 574 470
http://www.mielno.irena.ta.pl

Pokoje Gościnne KARMAX 2

76-032 Mielno - Unieście, ul. Róży Wiatrów 24
tel. kom. 509 229 810
http://www.karmax2.pl

Villa Azalia

76-032 Mielno, ul. Azaliowa 1
tel. kom. 602 529 559
http://www.mielno.azalia.ta.pl