Strona główna / Noclegi / warmińsko-mazurskie / Kruklanki

Kruklanki

Kruklanki - malownicza miejscowość w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich (11 km od Giżycka) położona nad jeziorem Gołdapiwo (I klasie czystości i strefie ciszy). Prawdziwe bogactwo gminy stanowią lasy i jeziora - łącznie 60 % powierzchni. Na terenie gminy Kruklanki istnieją 4 rezerwaty o łącznej powierzchni ponad 650 ha. Największym jest położony centralnie Rezerwat Bork.

Kruklanki to idealna baza noclegowa i wypadowa dla wszystkich miłośników dziewiczej przyrody, jezior, puszcz i lasów.

Niezwykła urokliwość miejsca i świeże powietrze to coś co wszyscy przyjezdni zauważają od razu.

Miejscowość jest wytypowana jako przyszłe uzdrowisko ze względu na mikroklimat uzdrowiskowy szczególnie przyjazny w zwalczaniu dolegliwości górnych dróg oddechowych

ATRAKCJE:

 1. Spływ kajakowy rzeką Sapiną - jedną z bardziej malowniczych i nieznanych rzek regionu Mazur. Jest to szlak łatwy, nadający się do każdego rodzaju kajaka.
 2. Trasy rowerowe, ścieżka spacerowa. Podziwiając atrakcyjność terenu można poruszać się po specjalnie oznakowanymi trasami: szlak czarny, szlak niebieski, szlak pomarańczowy, szlak żółty, szlak zielony, szlak czerwony, szlak brązowy. Mapki do zakupu w miejscowym kiosku ruchu.
 3. Ścieżka spacerowa przyrodniczo - edukacyjna. Ścieżka ma około 7 km długości i wiedzie przez urozmaicone tereny okolic Kruklanek. Spacerując ścieżką dowiedzą się Państwo interesujących rzeczy na temat lokalnych roślin i zwierząt, jak również wydarzeń historycznych.
 4. Nauka jazdy konnej we wsi Brożówka (5 km) i Pieczonki (4 km), „Indiańska Wioska” w Spytkowie (8 km)
 5. Kwatera Heinricha Himmlera w Pozezdrzu (9 km)
 6. Stacja Hodowli Żubrów w Wolisku (15 km)
 7. Twierdza BOYEN w Giżycku (15 km)
 8. Mamerki (30 km) - duży kompleks bunkrów z II wojny światowej.
 9. Piramida w Rapie (35 km). Grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid zbudowany w 1811r. w mazurskiej wsi Rapa.Grobowiec o wysokości 15,9 m, kształtem przypomina egipską piramidę.
 10. Muzeum w Owczarni (40 km) - prezentuje kulturę materialną byłych mieszkańców Warmii i Mazur.
 11. Kwatera Hitlera w Gierłoży (50 km)
 12. Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce (58 km)
 13. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (63 km)
 14. Zamek w Reszlu (65 km)