Strona główna / Noclegi / świętokrzyskie / Kielce

Kielce

Kielce Wzgorze Zamkowe

fot. um.kielce.pl

Kielce - położone w sercu Gór Świętokrzyskich stanowią gospodarcze i turystyczne centrum województwa świętokrzyskiego. Miasto jest również zagłębiem budowlanym o bogatych tradycjach, ośrodkiem turystycznym, kulturalnym, a także miejscem geologicznych osobliwości. Na terenie Kielc znajduje się aż 5 rezerwatów przyrody. Korzystne położenie geograficzne, sieć komunikacyjna oraz sąsiedztwo największych aglomeracji w kraju sprawia, że można tu nie tylko bezpiecznie lokować swój kapitał, ale także aktywnie wypoczywać.

Ścieżki rowerowe, liczne wyciągi narciarskie, ośrodki jazdy konnej, malownicze szlaki turystyczne gwarantują turystom niezapomniane przeżycia. Miasto jest także znanym ośrodkiem wystawienniczo - targowym. Targi Kielce, które organizują blisko 30 ekspozycji branżowych rocznie, połączonych z konferencjami naukowymi i pokazami, stwarzają świetną okazję do nawiązywania kontaktów gospodarczych. Kielce są przyjazne dla biznesmenów. Wielu z nich zdecydowało się właśnie tutaj zainwestować swoje pieniądze. Biura maklerskie i konsultingowe, kilkadziesiąt banków i instytucji finansowych zapewniają przedsiębiorcom sprawną obsługę doradczo - finansową.

Zapraszam do odwiedzenia naszego Miasta. Spotkają się tu Państwo z życzliwością władz samorządowych, przedsiębiorców i mieszkańców.

Prezydent Kielc

Wojciech Lubawski

(um.kielce.pl)