Strona główna / Noclegi / pomorskie / Stegna

Stegna

Kościół w Stegnie

fot. Michał Bieliński

Gmina Stegna należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.

Czyste plaże, bezpieczne kąpieliska morskie, miły dla stóp piasek , zdrowe, przepełnione jodem powietrze, mieszany las, to tylko niektóre atuty cudownego mikroklimatu Stegny. Bezpośrednio ze wstęgą piaszczystej plaży sąsiaduje pas zielonego lasu. Właśnie pośród dębów, buków, osik i brzóz położone są ośrodki wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne dla około 15 tys. wczasowiczów.

W okresie letnim na terenie Stegny odbywa się dużo imprez kulturalno - rozrywkowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji i nie tylko. Tu każdy - stosownie do nastroju - znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności bądź rozrywki i zabawy w gronie przyjaciół, a także indywidualnego spotkania z bogactwem przyrody. Na przepięknej piaszczystej plaży oprócz kąpieli morskich i słonecznych można skorzystać z wielu atrakcji takich jak: zjeżdżalnie wodne, place zabaw dla dzieci itp. Odbywa się tu także wiele atrakcyjnych imprez o charakterze kulturalno - rozrywkowym.

W samej gminie czeka na nas

  • Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w 1683 r., w którym odbywają się koncerty organowe w wykonaniu światowej sławy artystów,
  • Wiatrak typu "KOŹLAK" z 1718 r.,
  • Śluza w Gdańskiej Głowie wybudowana w 1895 r.,
  • Domy podcieniowe w Żuławkach,
  • oraz wiele innych atrakcji turystycznych i zabytków dawnej architektury.

Tak więc pobyt w Stegnie może się okazać wspaniałą lekcją historii.

(mierzeja.pl)

Ośrodek Wczasowy Bałtyk

82-103 Stegna, ul. Wczasowa 7
tel./fax 55 247 82 47
http://www.owbaltyk.pl