Strona główna / Noclegi / pomorskie / Krynica Morska

Krynica Morska

Krynica Morska

Krynica Morska zaprasza na wczasy nad morzem, noclegi, w Krynicy Morskiej są liczne pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne. Krynica Morska to udany wypoczynek i wakacje.

Krynica Morska - to największy i najbardziej znany kurort Mierzei Wiślanej. Położona jest w końcowym odcinku Mierzei (ok. 18 km od granicy z Rosją) pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego, w centrum Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Cudowne piaszczyste plaże, teren prawie w całości porośnięty mieszanym lasem, bogatym w wszelkiego rodzaju zwierzynę i ptactwo, urozmaicona baza noclegowo - gastronomiczna powodują, że każdy stosownie do nastroju znajdzie miejsce do spokojnego wypoczynku lub wspaniałej zabawy.

W 1970 roku odkryto tutaj podziemne źródła solankowe bogate w jod. Dużą atrakcją jest jedyna na Mierzei Wiślanej latarnia morska mająca 26,5 m wysokości (pochodzenie jej datuje się na 1895 rok). Zniszczona podczas II wojny światowej, została odbudowana i ponownie uruchomiona w 1951 roku. Prawa miejskie Krynica Morska otrzymała 22 grudnia 1990 roku. Po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przystań żeglugi pasażerskiej oraz przystań jachtowa . Stąd w okresie letnim wypływają statki pasażerskie i wodoloty do Elbląga, Fromborka i Kaliningradu.

Zobacz fotoreportaż: Mierzeja Wiślana

Pokoje Gościnne Krakowianka

82-120 Krynica Morska, ul. Aptekarzy 1
tel. 55 247 60 64
https://krakowianka.tp1.pl