Strona główna / Noclegi / pomorskie / Jastarnia

Jastarnia

Jastarnia

Jastarnia zaprasza na wczasy nad morzem, noclegi, w Jastarni są liczne pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne. Jastarnia to udany wypoczynek i wakacje.

Jastarnia jest dużą miejscowością letniskową położoną w centrum Półwyspu Helskiego. Jest istotnym ośrodkiem rybołówstwa morskiego. Miasto wraz z okolicą stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Szczególną uwagę zwraca tutejsza zabudowa, szczególnie urzekające wąskie uliczki w centrum czy też nazwy ulic pisane w języku polskim i kaszubskim.

Ze względu na zachowany układ urbanistyczny i elementy budownictwa kaszubskiego Jastarnia została objęta ochroną konserwatorską i została uznana za zabytkową. Mieszkańcy po dziś dzień zachowali zarówno swoją kaszubską kulturę, język, jak i również niepowtarzalne obrzędy i zwyczaje. Podstawą utrzymania niegdyś mieszkańców było rybołówstwo.

Wczasowicze chętnie odwiedzają ten zakątek Polski. Znajdują tu wspaniałe plaże nad czystą wodą, klimat bardzo korzystny przy leczeniu chorób układów oddechowego i krążenia, piękną przyrodę, zabytki architektoniczne oraz swoistą i niepowtarzalną kaszubską atmosferę. Planuje się, iż w przyszłości w Jastarni powstanie basen kąpielowy, także nowoczesna szkoła i baza windsurfingowa, molo wchodzące w Zatokę Pucką oraz zespół kortów tenisowych.

Ośrodek Wypoczynkowo - Rehabilitacyjny AGA

84-140 Jastarnia, ul. Ks. B. Sychty 99
tel. +48 668 481 072
https://agajastarnia.tp1.pl