Strona główna / Noclegi / pomorskie / Chmielno / Agroturystyka U Chłopa

Agroturystyka U Chłopa

Agroturystyka U Chłopa

83-333 Chmielno, ul. Wiejska 1
tel. +48 604 595 158
https://uchlopa.tp1.pl

Gospodarstwo nasze znajduje się w miejscowości Chmielno położonej w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, którą turyści odkryli już przed 100 laty. To co wszystkich urzeka i przyciąga do Chmielna to 5 jezior otaczających miejscowość niemal ze wszystkich stron. Nad jednym z nich (jeziorem Kłodno) gospodarze mają własną plażę ze sprzętem wodnym dostępną tylko dla gości.

Oferujemy Państwu:

  • Dwa samodzielne mieszkania, każde z nich składa się z 2 sypialni, łazienki, pokoju wypoczynkowego z aneksem kuchennym, TV, tarasem, pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami .
  • Możliwość wypoczynku w ciągu całego roku, a szczególnie latem oraz spędzenia rodzinnych Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia z licznymi obrzędami i tradycjami kaszubskimi, a także np. z okazji Walentynek, Andrzejek, Sylwestra , karnawału lub „długich weekendów”.

Organizujemy również imprezy okolicznościowe, takie jak: chrzciny, komunie, wesela, urodziny, imieniny, zjazdy czy też szkolenia.

  • Latem doskonałą bazę wypadową na wycieczki piesze, rowerowe, kajakowe.
  • Zimą dobre tereny do uprawiania narciarstwa biegowego i saneczkarstwa

Proponujemy również biesiady kaszubskie ze śpiewem, tańcem, zażywaniem tabaki i pieczonym dzikiem lub kiełbaską czy też bigosem oraz wycieczki i spacery z gospodarzem po najbliższej okolicy, a także do zamku w Łapalicach.

Corocznie w sezonie letnim jest także możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski w Zażywaniu Tabaki i innych imprezach folklorystycznych organizowanych w Chmielnie lub na Kaszubach (Jarmark Kaszubski, truskawkobranie, kaszubska noc pod gwiazdami, zlot samochodów terenowych, kaszubskie pikniki, spływy)

Możliwość kontaktu ze zwierzętami domowymi znajdującymi się w gospodarstwie rolnym: psy, koty, kozy, kury, konie, krowy i nie tylko, (wspólne dokarmianie, dojenie), poznania i posmakowania specjałów kuchni kaszubskiej, zakupienia produktów z gospodarstwa, np. jajek, mleka, twarogu, truskawek, obcowania na miejscu z językiem, kulturą, zabytkami i ciekawymi tradycjami kaszubskimi, pomagania w pracach na polu oraz zajęciach domowych, takich jak: robienie masła, pieczenie chleba czy wędzenie ryb, a w razie niepogody „rzeźbienia w sianie”, aktywnego spędzania czasu w tym: skorzystania z przejażdżek konnych, pływania łodzią i kajakiem lub surfowania po jeziorach, korzystania z przejażdżek bryczką, wozem drabiniastym, a zimą-saniami.