Strona główna / Noclegi / podlaskie / Suwałki

Suwałki

Suwałki

Suwałki, zajmują powierzchnię 65,5 km kw., z czego ¾ to tereny zielone. To drugie, co do wielkości miasto województwa podlaskiego, liczy 69,1 tys. mieszkańców. Położone jest na północnych krańcach województwa podlaskiego. Przepływa przez nie Czarna Hańcza. Ta część kraju nazwana jest Suwalszczyzną a jako kraina geograficzna- Pojezierzem Suwalskim.

Suwałki to najlepsza baza wypadowa do najpiękniejszych zakątków północno-wschodniej Polski. Stąd można dojechać ścieżkami rowerowymi do Wigierskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego, z niespotykanymi nigdzie indziej w Polsce dziewiczymi, leśnymi ostępami i urokliwymi jeziorami, których w okolicach Suwałk jest ponad 70.

Miasto i okolice posiadają piękne krajobrazy, cenne kompleksy leśne, unikalną faunę i florę oraz obszary nie zmienione działalnością człowieka, które stanowią niezaprzeczalne skarby regionu. Za podjęte przez Suwałki inicjatywy w zakresie ochrony środowiska i rozwoju przedsiębiorczości oraz za aktywność w umacnianiu procesu integracji europejskiej, miasto zostało dostrzeżone i uhonorowane przez Radę Europy prestiżowymi nagrodami.

(um.suwalki.pl)