Strona główna / Noclegi / podlaskie / Augustów

Augustów

Kanał Augustowski

Augustów - miasto założone przez króla Zygmunta Augusta na mocy przywileju lokacyjnego nadanego w Wilnie 17 maja 1557 roku. Malowniczy krajobraz miasto zawdzięcza Puszczy Augustowskiej i okalającym je jeziorom: Sajno, Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne oraz kilkunastu mniejszym. Augustów od dawna jest uznaną stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej. W sezonie letnim na jeziorach grupują się miłośnicy żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, narciarstwa wodnego i motorowodniacy.

Ogromną popularnością cieszą się wycieczki statkami białej floty i gondolami, podczas których można podziwiać piękno Ziemi Augustowskiej. Turyści, których nie przeraża wysiłek fizyczny, chętnie wybierają kajaki, które są szczególnie popularne w regionie.

Można nimi dotrzeć w najbardziej malownicze zakątki Augustowszczyzny. Od lat największe rzesze turystów przyciągają trasy kajakowe Kanału Augustowskiego, Czarnej Hańczy, Rospudy i Biebrzy.
Malownicze szlaki Puszczy Augustowskiej zapewniają niezapomniane przeżycia miłośnikom przyrody. Ich atutem jest to, że z powodzeniem można je przemierzyć zarówno pieszo, jak i rowerem. Poza tym specyficzne piękno tutejszych terenów można podziwiać z siodła na wytyczonym szlaku konnym.

Dużą popularnością w Augustowie cieszy się elektryczny wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko. Jego długość wynosi 740 m. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć wynosi 58 km/h. Z wyciągu może korzystać jednocześnie 8 osób. Za uruchomienie wyciągu miasto otrzymało nagrodę "Przebiśnieg '99" przyznaną przez Polską Organizację Turystyczną za "najciekawsze zrealizowane inicjatywy kreujące nowoczesną ofertę turystyczną w Polsce"

Uzupełnieniem naturalnych akwenów jest kompleks rekreacyjno-sportowy, w którym znajduje się m. in. duży i mały basen, urządzenia do masażu powietrzno - wodnego, wanny z hydro - masażem, zjeżdżalnia wodna o długości 92 m., sauna, siłownia, solarium.

Bogaty kalendarz imprez sportowo - kulturalnych zapewnia turystom i mieszkańcom mnóstwo wrażeń. Latem odbywają się tu m. in. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym "co ma pływać nie utonie", Weekendy z Radiową Trójką, Międzynarodowe Mistrzostwa w Skokach Narciarskich, Balladowe Wieczory Nad Neckiem i wiele innych.

(augustow.pl)

Hotel *** SPA Wojciech

16-300 Augustów, ul. Wojciech 15
tel. 087 644 72 37
http://www.hotelwojciech.pl

Kompleks Hotelowy LOGOS

16-300 Augustów, ul. 29 Listopada 9 - obok Portu Żeglugi
tel.: +48 87 643 20 21
www.augustow-hotel.pl

Pokoje do wynajęcia Anna Babkowska

16-300 Augustów, ul. Turystyczna 5 F
tel. kom. 0 693 111 211
http://www.pokojeaugustow.pl