Strona główna / Noclegi / podkarpackie / Rzeszów

Rzeszów

Rzeszów Zamek Lubomirskich

fot. R. Świątoniowski

Rzeszów to ponad 170-tysięczne miasto, stolica województwa podkarpackiego, siedziba władz diecezjalnych, największy ośrodek przemysłowy, handlowo-usługowy, akademicki i kulturalny w południowo-wschodniej Polsce. Położony jest nad rzeką Wisłok, która na północ od miasta, w okolicach Tryńczy wpada do Sanu. W Rzeszowie spotykają się dwie krainy geograficzne – równinna, lesista Kotlina Sandomierska i pięknie ukształtowane, pagórkowate Pogórze Karpackie. Region rzeszowski należy do najcieplejszych w Polsce, położony w podgórskiej strefie klimatycznej, charakteryzuje się długimi upalnymi latami i niezbyt ostrymi zimami.

Dogodne położenie miasta na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych oraz bliskość południowej i wschodniej granicy (ok. 90 km od granic z Ukrainą i Słowacją) stanowią o jego znaczeniu jako ważnego węzła komunikacyjnego, sprzyjają rozwojowi gospodarki, handlu i turystyki.

Turyści mają zapewnioną w mieście szeroką bazę noclegowo-gastronomiczną. Przyjemnie można spędzić czas w licznych restauracjach, pubach, kawiarniach, pizzeriach i dyskotekach. W mieście działają muzea, galerie fotografii i malarstwa oraz domy kultury. Do najbardziej charakterystycznych należą: Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli, które posiada jeden z najbogatszych zbiorów w kraju oraz powstałe w 2002 roku Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Dużą wagę przywiązuje się także do stworzenia warunków atrakcyjnego wypoczynku i rozbudowy istniejącej bazy sportowo – rekreacyjnej.

(nowy.erzeszow.pl)

Hotel Forum

35-025 Rzeszów, ul. Lisa Kuli 19
tel. 017 859 40 38
http://www.hotelforum.pl