Strona główna / Noclegi / mazowieckie / Sobienie Szlacheckie

Sobienie Szlacheckie

Sobienie Szlacheckie znajduje się w gminie Sobienie-Jeziory (pow. Otwocki). Kierując się na południowy-wschód od Warszawy, po około 30 km dotrzesz do tego niezwykłego miejsca. Tu możesz obcować z naturą i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu!

To idealne miejsce m.in. dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek w zakolu Wisły, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Pobliskie torfowiska i liczne pomniki przyrody dodatkowo wzbogacają walory krajobrazowe tego miejsca. Można tu spotkać łosie i bobry, które upodobały sobie te ekologicznie czyste obszary. Prawdziwą gratką są także występujące tu gatunki ptaków, a wśród nich te niezwykle rzadkie, jak bocian czarny, kulik wielki i derkacz.

Warto zwrócić uwagę m.in. na znajdujący się na terenie gminy Sobienie-Jeziory leśny rezerwat przyrody „Wymięklizna” o powierzchni 62,4 ha. Powstał on w 1996 r. w celu ochrony wielogatunkowych drzewostanów iglastych, liściastych i mieszanych o znacznym stopniu naturalności oraz występujących w nich ponad 50 gatunków ptaków. Na terenie gminy można też powędkować np. w Jeziorze Piwońskim.

Niezwykłą przygodą może być także wycieczka do wsi Ostrowik, gdzie w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego można podziwiać gwiazdy oraz do wsi Lasek, w której mieści się Centrum Badań Wysokociśnieniowych PAN (gm. Celestynów).

A to tylko część atrakcji, jakie czekają na Państwa w Sobieniach Królewskich!

(sobieniekrolewskie.pl)