Strona główna / Noclegi / lubuskie / Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski Stary Rynek

fot. Bartek Wawraszko

Gorzów Wielkopolski - miasto, powiat grodzki, siedziba starosty powiatu gorzowskiego, wojewody lubuskiego, oraz innych instytucji o znaczeniu wojewódzkim. Położone nad Wartą, w północnej części województwa lubuskiego, w zachodniej Polsce. Miasto o największej liczbie mieszkańców w województwie.

Gorzów jako centrum obszaru stanowiącego "zielone płuca" Polski jest doskonałą bazą wypadową na rajdy turystyczne. Okolice Gorzowa pokrywają jeziora, rzeki, lasy, w tym trzy puszcze, liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody. Zaledwie 50 km od miasta znajduje się największy w Europie rezerwat nietoperzy, a także rezerwat ptactwa wodnego. W samym mieście parki stanowią ważny element zieleni i służą mieszkańcom jako miejsce wypoczynku i rekreacji.

Gorzów posiada 12 parków o powierzchni 128 ha oraz zieleńce zajmujące powierzchnię około 53 ha, które okalają tereny wokół placów, budynków i narożniki ulic. Wiele tu zabytków charakteryzujących się różnymi stylami architektonicznymi. Po ich zwiedzeniu można odpocząć w gorzowskich kawiarenkach, pubach lub zjeść obiad w restauracjach serwujących m.in. tradycyjną kuchnię polską. Turysta odwiedzający dzisiejszy Gorzów z pewnością odnajdzie tutaj miejsca o niepowtarzalnym uroku oraz spędzi chwile, które zawsze będą wywoływać miłe wspomnienia i chęć do ponownego odwiedzenia miasta parków i ogrodów.

(gorzow.pl)

Hotel Gorzów

66-400 Gorzów Wlkp. ul. Walczaka 20
tel./fax 095 722 11 33
http://www.hotelgorzow.pl