Strona główna / Noclegi / łódzkie / Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski

fot. piotrkow.pl

Piotrków Trybunalski - to miasto na prawach powiatu w województwie łódzkim o powierzchni 67,24 km2 położone na Równinie Piotrkowskiej nad rzeką Strawą (dorzecze Pilicy) i jej dopływami Strawką i Wierzejką. Piotrków liczy ok. 80 tys. mieszkańców. Pod względem wielkości miasto jest drugim na ziemi łódzkiej ośrodkiem przemysłowym, usługowym i kulturalno-oświatowym.

Rozwinięty przemysł maszynowo-precyzyjny, papierniczy, włókienniczy i drzewny oraz usługi logistyczne stawiają Piotrków Trybunalski na czele krajowych rankingów inwestycyjnych.

Do Piotrkowa zapraszamy nie tylko inwestorów. Stare Miasto o zachowanym średniowiecznym układzie urbanistycznym, mury obronne z XV wieku, barokowe kościoły i ciekawa architektura Rynku Trybunalskiego wraz z Zamkiem Zygmunta Starego z pewnością urzekną każdego miłośnika historii. Piotrków to miejsce narodzin dwuizbowego parlamentu i demokracji.

Do uroczych zakątków miasta należy Park Miejski im. Józefa Poniatowskiego, który kilka lat temu zdobył drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace z zakresu ochrony zabytkowych założeń ogrodowych. Park powstał w 1916 roku; po kilku latach wykonano w jego centralnej części malowniczy staw. Obecnie z jego "serca" tryska strumień fontanny. Park podzielony jest na tzw. "Gabinety Roślinne" - czyli miejsca obsadzone określonym gatunkiem zieleni i posiada cechy włoskich i francuskich ogrodów geometrycznych.

(piotrkow.pl)

Hotel AGAT * * *

97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Wojska Polskiego 118
tel. 044 646 28 49
http://www.hotelagat.pl