Strona główna / Noclegi / dolnośląskie / Polanica Zdrój

Polanica Zdrój

Polanica Zdrój

Polanica Zdrój - miasto, uzdrowisko, wczasowisko, a zarazem znaczący ośrodek turystyczny, leży nad rzeką Bystrzycą Dusznicką w Sudetach Środkowych na Ziemi Kłodzkiej. Centralna i północna część miejscowości położona jest na krańcu zachodnim Kotliny Kłodzkiej. Wielką chlubą Polanicy jest Park Zdrojowy, przylegający bezpośrednio do zabudowy sanatoryjno - pensjonatowej. Zajmuje on powierzchnię 13 ha i wpisany jest do rejestru zabytków, jako dobro kultury.

Od maja do końca czerwca można podziwiać w nim kwitnące skupisko rododendronów o pow. 0,4 ha, także cypryśnik Lawsona o obwodzie 120 cm i wiele innych pomników przyrody. W Parku Zdrojowym, w okazałym pawilonie z 1913 roku znajduje się pijalnia "Wielkiej Pieniawy", z której prowadzi przejście do hali spacerowo - koncertowej, gdzie często odbywają się koncerty muzyki uzdrowiskowej.

Do tego kompleksu przylega, dobudowany w 1925 roku Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej, wybitnej aktorki, która w latach 60-tych występowała kilkakrotnie na tej scenie. Obecnie tworzone jest w nim Międzynarodowe Centrum Konferencyjno - Kulturalne. Przy głównej alei stoi szpital uzdrowiskowy "Wielka Pieniawa" wybudowany w 1906 roku.

Pokoje Gościnne Akacja

57-320 Polanica Zdrój, ul. Jaśminowa 3
tel. 74 868 26 27
http://www.akacja.ta.pl