Strona główna / Noclegi / dolnośląskie / Leśna / Zamek Czocha

Zamek Czocha

Zamek Czocha

tel. 75 721 11 85
59-820 Leśna, Sucha
www.zamekczocha.pl

Zamek Czocha zbudowany w II połowie XIII w., położony nad Jeziorem Leśniańskim, jest jednym z piękniejszych zamków w Polsce. W 1909 r. znalazł się w rękach drezdeńskiego bankiera Ernsta von Gütschow. Na jego zlecenie dokonano rekonstrukcji, nadając obiektowi charakter romantycznej siedziby.

Pełno tu elementów będących klasycznymi atrybutami zamku, odpowiadającymi wyobrażeniom o wyglądzie "prawdziwej średniowiecznej warowni". Mury wieńczą kryte galerie, na dziedzińcu straszy otchłań studni "niewiernych żon", wiele tu tajemniczych zakamarków, a wewnątrz stylowych komnat.

Zamek jest otwarty dla gości hotelowych jak i zwiedzających, można tu urządzić wesele lub przenocować w Komnacie Książęcej z efektownym łożem z zapadnią do usuwania niewygodnych kochanków. Oryginalny, historyczny wystrój pozwala na wypoczynek w otoczeniu fos i murów warownych, a także na organizację niepowtarzalnych bankietów, imprez dla firm, eventów, spotkań czy wystaw.

Zamek posiada 106 miejsca noclegowe w 44 pokojach (w tym pokoje "tematyczne", komnata książęca) oraz restaurację. Wizytówką zamkowej restauracji są bale, imprezy plenerowe (np. grillowanie) oraz biesiady. Relaks zapewni pobyt w saunie bądź siłowni, dla osób aktywnych zamek proponuje militarne zabawy integracyjne na specjalnym torze sprawnościowym, zjazd na linie z wieży zamkowej, pokazy walk rycerskich, rejs statkiem po jeziorze, występy kabaretowe, nocne zwiedzanie zamku, i wiele innych atrakcji.

W Zamku znajdują się 4 unikatowe sale konferencyjno-bankietowe z niezbędnym wyposażeniem. Organizowane są szkolenia menedżerskie oraz szkolenia zamknięte dla firm połączone z integracją.

PROPOZYCJA ZIMOWEGO POBYTU 2 - dobowego DLA NARCIARZY /styczeń – marzec 2011r./

1. Zakwaterowanie:
Oferujemy Państwu przytulne pokoje hotelowe z łazienkami. Każdy z pokoi wyposażony jest w TV z możliwością dostępu do szerokiego pakietu programów; w całym obiekcie istnieje dostęp do Internetu bezprzewodowego. W obiekcie jest pobierana opłata miejscowa, uchwalona przez Radę Miasta Leśna. Opłata może być uregulowana wyłącznie w gotówce.

2. Dbając o Państwa gusta, Szef Kuchni Zamkowej serwuje i poleca tylko wyjątkowe dania tradycyjnej polskiej kuchni.

 • 1 obiadokolacja w dniu przyjazdu
 • 1 śniadanie w drugim dniu pobytu
 • 1 obiadokolacja w drugim dniu pobytu
 • 1 śniadanie w dniu wyjazdu

3. Wyjazd na narty
Po smacznym śniadaniu zapraszamy na główny dziedziniec zamkowy, gdzie czeka już na Państwa zamkowy bus. Wyruszamy punktualnie o godz. 10:00 do Świeradowa Zdrój na stok narciarski wraz z wyciągiem gondolowym. Proszę zabrać ze sobą koniecznie sprzęt narciarski i … dobry humor. Powrót ok. godz. 18:00 na pyszną obiadokolację w Restauracji Zamkowej. Warunek konieczny wyjazdu busem: minimalna ilość osób – 5.

4. Podczas pobytu proponujemy Grupie następujące formy atrakcji:

 • wieczorem w drugim dniu pobytu - degustacja miodów pitnych – po całodziennym szusowaniu na stoku zapraszamy o zmierzchu na rozgrzewające miody pitne i odprężenie w przytulnej małej sali restauracyjnej, której wystrój został urządzony przez ostatnich właścicieli Zamku Czocha.
 • w dniu wyjazdu ok. godz. 10:00 - zwiedzanie Zamku z przewodnikiem - przewodnik zdradza największe tajemnice zamku: od mrożących krew w żyłach historii średniowiecznych po ciekawostki z okresu drugiej wojny światowej... Goście zwiedzają Salę Rycerską, Salę Marmurową, Komnatę Książęcą, Garderobę i Łazienkę Jaśniepaństwa, Winiarnię, obrabowany po II wojnie światowej Skarbiec ostatniego właściciela Czochy. Zwieńczeniem wędrówki jest wejście na Wieżę, wznoszącą się majestatycznie nad Zamkiem.
 • półgodzinny pobyt w saunie – doskonała forma odprężenia i relaksu po dniu spędzonym w podróży lub na stoku narciarskim.

W pakiecie narciarskim:

 • 2 noclegi
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • 1 degustacja miodów pitnych
 • 1 zwiedzanie Zamku z przewodnikiem
 • półgodzinny pobyt w saunie
 • opłata miejscowa

Koszt pakietu 2-dniowego od piątku do niedzieli: 380,00 zł/1osoba/2 doby
Koszt pakietu 2-dniowego od poniedziałku do piątku: 360,00 zł/1 osoba/2 doby

Dodatkowe koszty:
Przejazd busem lub autobusem (cena uzależniona od liczby osób)
Karnety narciarskie i bilety na stok w Świeradowie Zdroju – we własnym zakresie (www.skisun.pl/cennik)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

WARUNKI PROMOCJI:
Promocja narciarska nie może być łączona z innymi promocjami.
Niezbędna wpłata zadatku w wysokości 100,00 zł/1osoba.
Tym samym jest to rezerwacja gwarantowana a wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi.
Niewykorzystanie któregokolwiek z elementów oferty nie powoduje zmniejszenia wartości pakietu