Strona główna / Noclegi / dolnośląskie / Leśna

Leśna

Leśna

Leśna - miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, położone na Pogórzu Izerskim nad Kwisą. Miasto leży nad trzema rzekami: Kwisą, Bruśnikiem i Czarnym Strumieniem. Leśna położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia granicznego z Czechami w miejscowości Miłoszów.

Okolice Leśnej są cennymi terenami rekreacyjnymi. Największą atrakcją Leśnej i okolic jest Zamek Czocha. Również atrakcyjne są zbiorniki: Jezioro Leśniańskie i Jezioro Złotnickie. W okolicach miasta znajduje się także Zamek Rajsko oraz Zamek Świecie. Jednak i w samej Leśnej istnieją zabytki i atrakcje godne uwagi.

W mieście zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z ratuszem oraz kamieniczkami, gdzie najciekawszy jest zespół kamienic mieszczańskich z podcieniami.

Obszar gminy Leśna należy do jednego z atrakcyjniejszych obszarów turystycznych województwa dolnośląskiego. Ten specyficzny i wyjątkowy charakter gmina zawdzięcza przede wszystkim swojemu naturalnemu położeniu, które pozwala na bezpośredni dostęp do lasów, gór oraz wody.

Rozwój turystyki wspomagany jest przez rozwój bazy noclegowej, gmina oferuje na dzień dzisiejszy około 267 miejsc noclegowych w całorocznych i 277 w sezonowych ośrodkach wypoczynkowych i gospodarstwach agroturystycznych.

Zamek Czocha

tel. 75 721 11 85
59-820 Leśna, Sucha
www.zamekczocha.pl