Strona główna / Czytelnia / Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Kaszuby: Najdłuższa deska świata 36,83 m

Najdłuższa deska wpisana do Księgi Rekordów Guinnesa - jako ważny element kultury materialnej regionu integruje społeczność lokalną wokół tego osiągnięcia i została wyeksponowana do świadczenia o myśli i pracy Kaszubów...

Podziemna atrakcja turystyczna

Liczącą ok. 1,4 kilometra trasę turystyczną na dolnym poziomie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu otwarto w czwartek dla turystów.

Wejherowo: to już prawie 360 lat

Liczące prawie 360 lat Wejherowo to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miast województwa pomorskiego. Początki Wejherowa związane są osobą Jakuba Wejhera...

Ustka zimą

Zimowe szaleństwo na plaży, nad morzem? Czemu nie. W każdą zimę przyjeżdżają turyści, kuracjusze chcący pospacerować nad morzem w zimowej aurze.

Urlop w Juracie

To ulubione miejsce wypoczynku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale w Juracie mieści się nie tylko prezydencki ośrodek. To jeden z najbardziej luksusowych polskich kurortów nad Bałtykiem.

Borne Sulinowo: historia i teraźniejszość

Borne Sulinowo zawsze owiane było tajemnicą, czemu zresztą trudno się dziwić biorąc pod uwagę historię miasta. Dwóm wielkim armiom, które władały tu poprzednio, zupełnie nie zależało na reklamie swoich poczynań.

Plaże dla nudystów nad morzem

"Chałupy welcome to" śpiewał ponad 20 lat temu o najpopularniejszej polskiej plaży dla naturystów Zbigniew Wodecki. Wówczas nadzy plażowicze wzbudzali wielką sensację, a i często oburzenie wśród "tekstylnych".

Agroturystyka: tanie wczasy z dzieckiem

Gospodarstwo agroturystyczne to doskonały pomysł na rodzinne wakacje - pod warunkiem że do szczęścia nie potrzebujemy przepełnionego hotelu w modnym kurorcie i nie złożymy reklamacji na piejącego zbyt wcześnie koguta.

Gdańsk: legenda ukochanej Mikołaja Kopernika

Gdańsk, to miejsce wyjątkowe i odkrywane co dzień na nowo. Nawet podczas prac remontowych można natknąć się na ciekawe znaleziska, które prowadzą do wyjątkowo ciekawych odkryć.

Szlaki turystyczne pod ziemią

Ponad 5 mln osób rocznie zwiedza 75 sztolni, jaskiń, piwnic, lochów i kopalń. Można tam wysłuchać koncertu, wziąć ślub, szukać skarbów, przeżyć nalot bombowy i chodzić po rozżarzonych węglach.