Strona główna / Czytelnia / Artykuły / Wypoczynek Świąteczny, Sylwestrowo - Noworoczny

Wycieczki po Manili na Filipinach

Azja Południowo-Wschodnia jest jednym z najciekawszych regionów naszej planety, dlatego nic dziwnego, że jest bardzo popularna wśród turystów, w tym rosyjskich. Pomimo tego, że znajduje się dość daleko od europejskiej części naszego kraju, wycieczki tam, nawet pomimo dość wysokich kosztów, są sprzedawane całkiem dobrze. Niektórzy z naszych rodaków, próbując zaoszczędzić pieniądze, samodzielnie organizują swoje podróże. Rezerwują pokoje hotelowe przez Internet, a wygodny filipiński system rezerwacji podróży lotniczych pomaga im stosunkowo tanio kupić dokumenty podróży, aby dostać się na ten archipelag. Większość turystów, którzy przyjeżdżają do tego kraju, przede wszystkim dociera do jego stolicy, Manili.

Położone jest na wyspie Luzon, w miejscu, gdzie rzeka Pasig, dzieląca to miasto na dwie części, wpada do Morza Południowochińskiego. Manila jest jednym z kilku miast, które tworzą tzw. Region stołeczny kraju. Dziś jego populacja wynosi około 1 600 000 osób, a całkowita powierzchnia wynosi 38 metrów kwadratowych. km

Manila została założona w 1571 roku przez Hiszpanów, którzy wycofali się z wyspy Cebu pod wpływem piratów. Konkwistador Miguel Lopez de Legacy najpierw postanowił nawiązać pokojowe stosunki z lokalnymi władzami muzułmańskimi, ale pod warunkiem poddania się hiszpańskiej koronie, ale kiedy mu odmówiono, był zmuszony użyć siły wojskowej. W rezultacie powstała forteca Intramuros, która była początkiem Manili.

W całej swojej historii miasto było wielokrotnie atakowane przez zdobywców. Podczas II wojny światowej został prawie zniszczony przez amerykańskie bombardowania, ale następnie całkowicie odbudowany. Teraz Manila jest jednym z największych centrów gospodarczych, kulturalnych i politycznych w Azji Południowo-Wschodniej.

Turyści przybywający do stolicy Filipin znajdują się w mieście, w którym nowoczesne drapacze chmur są dosłownie „ściśnięte” między budynkami w stylu kolonialnym. Manila jest w pełni powiązana z definicją „miasta kontrastów”, ponieważ jej modne obszary sąsiadują z prawdziwymi slumsami.

Intramuros, najstarsza część miasta, otoczona jest potężnymi kamiennymi ścianami, których łączna długość wynosi około 4,5 kilometra. Obecnie w pomieszczeniach położonych bezpośrednio w ich grubości znajduje się wiele sklepów, kawiarni, restauracji, a nawet galerii sztuki. Interesujący jest fort Santiago zbudowany w XVI wieku i cudem przetrwał.

Spośród budynków religijnych stolicy Filipin na uwagę zasługuje Katedra św. Augustyna, która jest uważana za najstarszy kamienny kościół na archipelagu, a także katolicka katedra Manila, zbudowana pod koniec XVI wieku i odrestaurowana w 1958 roku. Ponadto w Manili znajduje się kilka świątyń buddyjskich, a także dwa meczety muzułmańskie.

To miasto jest prawdziwym rajem dla miłośników zakupów. W okolicy Makati znajduje się wiele małych sklepów, butików najbardziej znanych światowych marek i dużych centrów handlowych, których ceny są znacznie niższe niż w Europie. Będąc w Manili, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Park Risal, w którym mieści się pawilon orchidei, planetarium i kilka sal koncertowych.

Klimat archipelagu filipińskiego jest podzwrotnikowy, co oznacza, że ​​możesz udać się do Manili prawie o każdej porze roku. Dlatego niektórzy Rosjanie, jeśli ich wakacje są zimą, po prostu przejdź do stron rezerwacji lotniczych, kup dokumenty podróży do Manili, zarezerwuj pokój w jednym z hoteli, a następnie spokojnie (i niedrogo) udaj się do tego interesującego miasta. Our great atmosphere and safe environment make it super easy for you to fall in love with our sexy chat If you want to enjoy some flirting, chatting and sexting and have some fun with local sexy girls then you need to get online and use a sexy chat room.
80cc9bd4e12e599eaa0ce12c2875ffa8