Strona główna / Czytelnia / Artykuły / Wypoczynek Świąteczny, Sylwestrowo - Noworoczny

Zakłady na Dota 2

zakłady na Dota 2

Dota 2 to drużynowa gra komputerowa z gatunku MOBA. Co roku organizuje turnieje cybersportowe o łącznej puli nagród przekraczającej 20 milionów dolarów. Rozgrywki przyciągają setki tysięcy widzów, co świadczy o bezprecedensowym zainteresowaniu publiczności rywalizacją w tej dyscyplinie. Szeroką linię na Dota nadaje prawie każdy BK. W tym artykule opowiemy Ci o cechach zakładów na Dota 2, wybierzemy 3 najlepsze firmy bukmacherskie, a także podamy Ci trzy wyjątkowe strategie. Zaczynajmy!

 

Jeśli jesteś początkujący w zakładach sportowych i dopiero zaczynasz swoją przygodę z grą, polecamy sprawdzić kursy obstawianie meczy dota 2. Odkąd cybersport stał się oficjalną dyscypliną sportową, liczba fanów Dota 2 tylko rośnie, a mecze stają się coraz bardziej dynamiczne i hazardowe.  

 

Zasady gry

 

Dota 2 to oficjalna konkurencyjna dyscyplina eSportu. Cechy rozgrywki:

 

jedna mapa;

Dwie drużyny po pięciu graczy;

podział ról między graczami.

Każdy gracz kontroluje jednego bohatera. Zadaniem gracza jest rozbudowa atutów swojej postaci (podnoszenie poziomu, zdobywanie potrzebnych przedmiotów). Zwycięstwo w meczu osiąga się poprzez zniszczenie fortecy przeciwnika (slangowo "tronu"). Drużyny bronią własnej bazy przed atakami przeciwników i starają się zniszczyć fortecę wroga.

 

Mapa podzielona jest na trzy linie, las i legowisko Roshana. Kontrolowanie każdej linii i innych obiektów zapewnia stały dopływ złota i doświadczenia. Im większą przewagę zyskuje drużyna, tym łatwiej jest jej wygrać.

 

Czy jesteś nowy w grze? W takim razie radzimy poczytać więcej o zasadach i mechanice gry, albo jeszcze lepiej samemu zagrać w grę. Dzięki temu zdobędziesz niezbędną wiedzę i zrozumienie procesu.

 

Ważne: Ogólne zasady gry pozostają niezmienione, ale szczegółowe funkcje ulegają ciągłym zmianom dzięki łatkom. Meta jest centralnym pojęciem, które odzwierciedla aktualne standardy gry. Dobór postaci, zachowanie na linii, timingi przedmiotów zależą od aktualnego meta. Im lepiej widz rozumie meta, tym łatwiej jest obstawiać w Dota 2.

Turnieje i nagrody

Rozgrywka nie jest jedyną rzeczą, którą gracze pokochali w Dota 2. Gra stała się wyznacznikiem dyscypliny eSportu. Co roku rozgrywki przyciągają miliony widzów na całym świecie.

 

Turnieje to profesjonalne zawody pomiędzy najlepszymi graczami. Mistrzostwa Dota można podzielić na dwa rodzaje - "majors" lub "majory" (Major w języku angielskim) i "minors". Ten pierwszy gromadzi milionową publiczność i jest prowadzony przez duże organizacje. Średnia pula nagród za jeden "major" wynosi 1 milion dolarów lub więcej. Przykłady głównych mistrzostw:

 

  • EPICENTER;
  • MDL;
  • ESL;

 

Ważne: przed sezonem 2017/2018 główne mistrzostwa ("majors") były prowadzone autonomicznie - każda organizacja niezależnie ustalała wysokość nagród pieniężnych i harmonogram. Teraz wszystkie główne turnieje ("Majory") zostały połączone w jeden wspólny sezon Dota Pro Circuit ("Sezon DPC"). Najbardziej kultowe mistrzostwa są teraz organizowane przy wsparciu twórców gry, firmy Valve.

"Minors" to liczne małe mistrzostwa. Średnia pula nagród wynosi $300,000. Przykłady:

 

  • StarLadder;
  • PGL;
  • Szczyt;
  • WePlay!

 

"Minory" nie przyciągają milionów widzów, ale na nie również można postawić w przypadku Dota 2. Wygrana w małym turnieju otwiera drzwi do "majora".

 

W sezonie rozgrywane są 4 duże turnieje i 5-6 mniejszych mistrzostw. Wymienione wyżej wydarzenia są wstępem do tego głównego. Alfą i Omegą w Dota eSports jest The International (aka The Int). "The International” to największy i najważniejszy turniej każdego roku, w którym najlepsze drużyny świata walczą o Egidę, tarczę mistrzów. Łączna pula nagród na The international co roku bije wszelkie rekordy świata. Średnia kwota wynosi ponad 20 milionów dolarów.

Analityka przed meczem

 

Dota 2 to skomplikowana gra. Jest wiele czynników, które wpływają na zwycięstwo. Podczas analizy warto zwrócić uwagę na kluczowe wskaźniki, które mają kluczowe znaczenie.

 

Szczytowi bohaterowie: co daje zrozumienie projektu?

 

Draft (procedura selekcji bohaterów) stanowi ramy gry i wyznacza jej granice. Hero picking determinuje tempo gry, sukces gankowania, laningu i innych elementów rozgrywki. Dobry draft jest kluczem do komfortowej gry, a następnie kontrola całej mapy. Zły draft wróży problemy w walce.

 

Ważne: Silne drużyny są w stanie wygrywać nawet przy słabym drafcie. Nikt nie może odmówić błędów po stronie przeciwnika i szczęścia drużynie, która nie przeszła przez etap picków i zakazów.

 

Styl drużyny: Agresja VS Akademicka Dota

 

Styl drużyny determinuje zachowanie na mapie. Niektóre zespoły kładą nacisk na agresję. Im wcześniej mapa zostanie zdobyta i opanowana, tym większa przewaga w przyszłości. Do agresywnej koncepcji pasują również szybcy bohaterowie. Tempo to czas, jaki potrzebuje postać, aby odblokować swoje mocne strony.

 

Niektóre kultowe drużyny (Ad Finem, CDEC, Wings Gaming) grają zbyt nieprzewidywalnie. To jest powód, dla którego wygrywają i dostają się na szczyt. Inne drużyny wolą bardziej wyważoną, "akademicką" Dotę. Ogólny styl zespołu odgrywa rolę w analizie - wskazane jest zbadanie niuansów każdego zespołu.

 

Charakterystyka graczy: około podpisów

 

Każdy zawodnik jest inny. Niektórzy są w stanie dostosować się do wymagań reszty drużyny, podczas gdy inni potrzebują czasu, aby osiągnąć swój potencjał. Każdy wykonawca ma swoje sygnatury - postacie, na których gracz najlepiej wykorzystuje swoje możliwości. Jeśli "jego charakter" został sprokurowany dla Dotera - to szansa na sukces wzrasta.

 

Meta: podstawa zrozumienia gry

Meta jest modem w grze Dota. Meta jest definiowana przez cechy łaty. Drużyna, która lepiej rozumie grę, odniesie sukces na scenie. Doświadczeni cybernetyczni sportowcy często mówią, że zwycięskie zespoły "rozumieją meta lepiej niż ktokolwiek inny".

 

Ranking: pozycja drużyny w tabeli rankingowej

 

W rankingu znajdują się najlepsze drużyny w eSporcie w Dota. Im wyższa liczba punktów w sezonie, tym wyżej drużyna znajduje się w ogólnej tabeli. Stabilna drużyna przyciągnie tłumy - to oni są faworytami do wygrania spotkań. Warto zwrócić uwagę na liderów listy.

 

Ważne: W Dota istnieje osobliwe zjawisko zwane "klątwą faworytów". Nierzadko zdarza się, że czołowe drużyny przegrywają z drużynami słabszymi na wielkich turniejach. Warto o tym pamiętać przy obstawianiu.

c399354acba8c73c7bdd69147030e873